Harcerz

Żeglarstwo w swej definicji

Żeglarstwo w swej definicji

Kiedy chodzi o sporty jakie są najpowszechniejsze, a zarazem w praktyce okazują się zdecydowanie najmodniejszymi dyscyplinami wybieranymi na dziś dzień w zasadzie masowo, na pewno trzeba wspomnieć o kategoriiczarne koronki szeroko rozumianych sportów teamowych, czyli takich w których cała strategia opiera się na grze zespołowej. Niemniej jednak nie tylko musi być to komercyjna w pewnym sensie piłka nożna, czy coraz bardziej pospolita siatkówka, lecz również nieco rzadziej wymieniane, ale równie ekscytujące, o ile nie bardziej wyzwalające krew w żyłach żeglarstwo.
Można nadmienić, iż żeglarstwo stanowi nic innego jak jedną z najbardziej charakterystycznych form dyscyplin sportowych zaliczanych do tak zwanych sportów wodnych. Musimy mieć świadomość tego, iż jest to w pewnym sensie turystyka i jej nietuzinkowa forma. Ponadto żeglarstwo znakomicie wpisuje się w tematykę form typowo rekreacyjnych.

Nie zapominajmy również i o tym, że jest to prawdziwa szkoła życia i wyższy poziom zaangażowania aniżeli przykładowo forma rekreacji typowo sportowej taka jak koszykówka bądź football. W głównej mierze chodzi tu przecież o zdobywanie specjalnych uprawnień zwanych patentami czy też szkolenia realizowane na poszczególne etapy zaangażowania w tę dyscyplinę sportową. Mowa tu o formie szkoleń przeznaczonej przykładowo dla młodzieży, harcerzy, skautów, ale także kapitanów z prawdziwego zdarzenia, oficerów konkretnych jednostek, czy też marynarzy. Co ciekawe, niegdyś żeglarstwo pełniło funkcję jednego z rodzajów środka transportu z jakiego korzystano na co dzień.
Artykuł dzięki: