Zuch

Harcerski klub turystyczny

Harcerski klub turystyczny

Jako termin harcerski klub turystyczny rozumie się przede wszystkim znany pod skrótem HKT rodzaj stowarzyszenia, które bazuje na działalności i programie funkcjonowania standardowego Związku Harcerstwa Polskiego. Mowa tu przede wszystkim o wdrażaniu w życie wielorakich projektów harcerskich w swym charakterze, jakie natomiast są połączone równocześnie z turystyką oraz z dziedziną zwaną powszechnie krajoznawstwem. Jest to coś pomiędzy klasycznym wydaniem harcerstwa oraz podróżowaniem, a w zasadzie stricte rzecz ujmując połączenie obu tych właśnie elementów.
Wydziela się mnóstwo rozlicznych wariantów jednostek omawianego w niniejszym wirtualnym poradniku Harcerskiego Klubu Turystycznego działających i prężnie rozwijających się jako poszczególne oddziały HKT w wielorakich miejscowościach rozsianych na terenie praktycznie wszystkich naszych polskich województw.

W grę wchodzi tu między innymi Harcerski Klub Turystyczny, jaki znajduje się w Swarzędzu i określany jest on mianem Azymut. Do tego Ósemka znajdująca się na obszarze Namysłowa, 10,5 km – tak określony został harcerski podmiot turystyczny znajdujący się w Pile, jaki powstał na cześć Jerzego Kukuczki i nosi jego właśnie imię. Do tego nie możemy również pominąć placówki w Sanoku, na terenie Mińska Mazowieckiego, gdzie nazywany jest tenże ośrodek Mobilek oraz imienia Andrzeja Kamińskiego a więc popularny Sezam umiejscowiony w granica miasta Koszalin. Do tego również Wihajster w Gostyninie czy Syndrom na obszarze miejscowości Głuchołazy.
Artykuł dzięki: https://cracowunion.com/